S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor článku a videa: Martin Bradáč

Microsoft Kaiazala je relativně novým přírůstkem do skupiny produktů Office 365. Slouží především k textové mobilní komunikaci. Nejblíže jí lze přirovnat ke zmiňovanému Whatsappu nebo Viberu. Oproti nim ale umožňuje určitý stupeň centrální správy a její funkce jsou směrovány na firemní použití.

Základní funkcí je tedy chat. Kontakty se přidávají pomocí telefonního čísla, nikoliv e-mailu. Krmě dnes standardních funkcí jako je zasílání fotek nebo příloh však umí přikládat i různé akce.  Kaizala podporuje i VoIP hovory.

Zmiňované akce lze využít při různých úkolech. Vedoucí týmu výjezdových techniků může například poslat požadavek, aby mu technik oznámil příchod ke klientovi. Ten tak musí učinit v určitém čase. Odpověď se pak vrátí i s polohou, případně i s fotografií (např. sídlo zákazníka).

Samozřejmostí je napojení mobilní aplikace do stolního počítače přes web. I proces párování je velmi podobný jiným produktům (scan QR kódu).

Oproti jiným online službám má Kaizala ještě jednu výhodu pramenící z platformy Office365. Tou je možnost zpracování konverzací ve službě MS Flow. Krátce po uvedení se objevilo již několik šablon. Za zmínku stojí především akce „Odeslání e-mailu, když příloha obsahuje nevhodný obsah nebo obsah pro dospělé“. Demonstruje především dostupnost a možnosti kognitivních služeb platformy Azure.

Důležité je ještě zmínit, že Kaizala je vytvářena jako firemní produkt s ohledem na vysokou bezpečnost. Splňuje tak standardy dle ISO 27000 i požadavky GDPR. Jediným nedostatkem v tuto chvíli je absence češtiny mezi podporovanými jazyky.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

3 Komentářů

  1. Messenger – mrtvý, Lync – mrtvý, Skype – prakticky mrtvý. Flow, Kaizala, … ? R.I.P. 2019?

  2. Flow už je součástí tolika služeb, že asi určitě nepadne a Kaizala je opravdu víc než adekvátní alternativou k WhatsAppu. Právě díky konektorům ve Flow se z ní dá udělat smysluplný komunikační prostředek do firmy. Pro běžného (nefiremního) uživatele skutečně moc výhod nepřináší…

  3. Ve světě IT služeb není nic na věky. Jsem si ale celkem jistý, že nějaká varianta komunikátoru jako Kaizala v nějaké formě přežije (třeba zaintegrovaná do Teamsů…).
    No a o Flow se určitě nebojím – to vyplňuje obrovský tržní prostor vzájemného propojení služeb a je to fakt super služba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář