Vytvořili jste obsah v Power BI a teď se o něj chcete podělit se světem. Tento článek popisuje možnosti, jak to můžete udělat.

Na začátek je třeba poznamenat jednu důležitou věc - při sdílení potřebuje mít jak ten, kdo publikuje, tak příjemce, placenou verzi Power BI. Výjimkou je publikace na web - tam jsou ale data zcela nezabezpečená, proto se nehodí pro sdílení firemních informací.

Sdílení samotného reportu / sestavy u nebo dashboardu / řídícího panelu

Nejjednodušším způsobem sdílení je jít na konkrétní report nebo dashboard a nasdílet ho.

Jaké to má nevýhody?

Nastavovat sdílení musíte u všech reportů a dashboardů zvlášť, takže pokud je hodně obsahu a hodně uživatelů, není možné to uhlídat.

Sdílení celého workspace / pracovního prostoru

Workspace obsahuje spoustu věcí - reporty, dashboardy, dataflow, datasety... Workspace z nich udělá "hromádku", kterou můžete sdílet najednou. Pokud do sdíleného workspace přidáte novou věc, nasdílí se automaticky všem kteří workspace sdílí.

Více o sdílení workspace / pracovních prostorů

Sdílení aplikace

Více o apps

Více o sdílení aplikací tady

Publikace na web

Samotný report je možné publikovat na web. V powerbi.com si vygenerujeme buď link vedoucí na report, nebo iframe.

Problém je, že kdokoliv na tento link klikne (nebo přejde na obsah iframe), může vidět report. Sdílející člověk tedy nemá vůbec kontrolu nad tím, kdo obsah uvidí. 

Secure Embed / zabezpečené sdílení

Tato možnost umožňuje sdílení přes link nebo přes iframe. Na rozdíl od publikace na web je toto zabezpečené - pro přístup se musí uživatel přihlásit.

Více o zabezpečeném sdílení tady.

Embedded

Power BI Embedded je určené pro firmy, které chtějí reporty Power BI používat ve svém vlastním software. Power BI Embedded je licencované úplně jinak než všechny ostatní verze.

Další aplikace

Obsah Power BI je možné publikovat také např. v Power Apps, v SharePointu, v Teamsech a v dalších aplikacích.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář