Tento návod popisuje, jak udělat tlačítko, které funguje pouze pro některé role.

Pokud toto tlačítko použijeme k přechodu na skrytou stránku, zajistíme si tímto způsobem, že se na tuto skrytou stránku dostane pouze člověk s odpovídajícími právy.

Jak na to?

Vytvoření tabulky

Nejprve vytvoříme tabulku, kde budou vypsané role. (Je to jen jedna z možností. Pokud bychom chtěli např. pracovat s USERPRINCIPALNAME, byl by postup trochu jiný.)

Vytvoření míry

Míra zjistí, co je z tabulky právě vybrané. Vybrané to může být např. pomocí průřezu, ale v našem případě budeme vybírat pomocí RLS.

Podle toho, co se vybere, se pak ukáže buď název stránky, na kterou má tlačítko vést, nebo nic - pokud má být neaktivní.

 • Navigation = IF(
     SELECTEDVALUE('Table'[Roles])="Manager",
     "Secret page",
     BLANK())

Tlačítko

Vložíme tlačítko (Insert / Buttons / Blanks...). Tlačítku nastavíme, aby se jeho Destination (kam vede) nastavovalo pomocí míry, kterou jsme vytvořili.

Od této chvíle pak tlačítko bude fungovat jen tomu, kdo má konkrétní roli (např. Manager). Otestovat si to můžete při vyzkoušení "manažerské" role.

Barva tlačítka podle dostupnosti

Obdobně můžeme upravit i barvu tlačítka - aby uživatel poznal, že tlačítko je aktivní (např. žluté) nebo neaktivní (např. šedivé).

Vytvoříme další míru, např.:

 • Color = IF(
     SELECTEDVALUE('Table'[Roles])="Manager",
     "#FFFF00",
     "#DCDCDC")

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář