Autor: Martin Bradáč

Vylepšená varianta MS Forms je ve verzi Preview k dispozici pro netrpělivé nadšence. Pokusím se shrnut první poznatky a rozdíly mezi MS Forms a Forms Pro. Nejprve je nutné se do služby přihlásit na adrese https://formspro.microsoft.com. Příprava služby trvá několik minut.

1)   V obou variantách služby lze vytvářet formuláře, průzkumy nebo kvízy. Forms Pro ale podporují vlastní data a lepší větvení. Například pokud respondent vyplní spokojenost nižší než definovaný stupeň, ihned ho můžete zahltit množstvím doplňujících otázek.

2)   Forms Pro mají lépe zpracované odesílání dotazníků. Lze je odesílat buď z adresáře případně lze příjemce importovat z CSV (max. 100). Dotazník ovšem může odeslat i Flow na základě nějaké události – například dokončení zakázky v Dynamics 365.

3)   Pozvánky k průzkumu můžete sledovat a vyhodnocovat. Na první pohled tak zjistíte, kolik respondentů bylo osloveno a kolik jich skutečně odpovědělo. Samotné vyhodnocení dotazníku je přepracované.

4)   Forms Pro podporují vlastní data. Do formulářů můžete vkládat jméno, příjmení, nebo název produktu. Tyto parametry lze definovat i tokem ve Flow. Opět se nabízí propojení s Dynamics.

5)   Spolupráce na formulářích byla podporována již v původní variantě služby Formuláře je nyní možné kopírovat.

6)   Bohužel stále chybí možnost ukládat data z formuláře do již existujícího excelového sešitu, je však možnost tento nedostatek řešit přes MS Flow.

 

1 Komentář

  1. Pěkný den Martine, zajímala by mě jedna věc. Jak bylo zmíněno jinde, končí třeba Office Mix a nevšiml jsem si, že by do PowerPointu (2019) přibyla varianta pro tvoření formulářů a kvízů, zpětné odezvy (anketa, hlasování). Víte k tomu něco? Slouží k tomu Forms? Je tento nástroj dostupný v Office 365 nebo je lepší se na to už vykašlat a definitivně využít nástroje třetích stran, kdy klidně účastníci přednášky použijí Android a hlasování ně kde na webu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář