S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Autor: Martin Bradáč

Už od dob kapesních organizérů se mnoho uživatelů snaží evidovat si svoje úkoly v elektronické podobě. Existuje nespočet více či méně sofistikovaných aplikací pro evidenci drobných úkolů. Pokud vám žádná nevyhovovala, zkuste se podívat na ToDo od Microsoftu.

Oproti ostatním produktům softwarového giganta je To-Do až neuvěřitelně minimalistický. Po krátkém zkoumání ovšem přijdete na to, že dělá přesně co má, minimum nadstavbových funkcí nejsou jen pozlátka, ale skutečně užitečná rozšíření.

V první řadě jde o online službu. K ní pak můžete připojit mobilní i desktopovou aplikaci.

Aplikaci můžete vyzkoušet zdarma na adrese todo.microsoft.com

Na úvodní stránce uvidíte svůj seznam úkolů na dnešní den. Okamžitě můžete přidat nový úkol. Jednoduše tím, že kliknete na nový řádek a začnete psát. Zadání úkolu potvrdíte enterem. Následně můžete úkolu přiřadit nějaké vlastnosti. Například termín splnění, připomenutí, opakování. Pokud se úkol skládá z více kroků, můžete přidat i ty. Lze přidat i poznámku nebo obrazovou přílohu. Úkol můžete ještě označit jako splněný nebo ho smazat. To vše na jednom místě, aniž byste museli tyto vlastnosti složitě hledat.

Úkoly lze ale i třídit do seznamů. Nabízí se mnoho variant nastavení. Nabízí se dělení na pracovní a soukromé, nákupy, dělení podle místa nebo jiné. Do těchto seznamů je pak možné přidávat další úkoly – opět se všemi vlastnostmi. Seznamy ale nabízejí další významnou funkci – lze je sdílet s dalšími uživateli. Tím se opět rozšiřuje možnost využití.

Velkou výhodou je pak synchronizace úkolů z To-Do do Outlooku a naopak. Pokud využíváte službu WunderList, můžete importovat záznamy do MS To-Do.

S tímto tématem se setkáte na našich kurzech ExcelTown.
Aktuálně: kurzy můžete absolvovat jak online, tak prezenčně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

*

smazat formulářOdeslat komentář