Answer Question
0
0

Napíšu to stručně a jasně.Šéfove z vrchu nám do kontroly v nástrojárně poslali v e-mailu v příloze excel soubor, kde byla taková zaškrkávátka , pochopil jsem , že asi dělaná přes makra, kterými měl jeden z kontrolorů odpovědět na dotazy v onom excel formuláři.Když jsme zaškrtli odpovědi, uložili nový soubor ve formátu - xlsm , tak se změna v novém souboru projevila tak, že zaškrtávátka úplně zmizela.Když jsme soubor nově uložili ve formátu ods, tak zaškrtávátka tam sice zůstala, ale po odeslání přílohou do jiného počítače ve firmě , opět zmizela.Pochopil jsem, že se možná jedná o nějakou formu bezpečnostní ochrany.Ale pro proces výroby v tomto případě bude asi nutné vymyslet, jak poslat v e-mailu excel soubor s vyplněnými zašrkávátky na jiný počítač, aniž by se to promazalo.Do pdf to lze převést až to projde všemi odděleními.Zkoušeli jsme zabalit soubor i do zipu a poslat a stejně se to promazalo.Nějaké rady?Spíše jak obejít tu ochranu, než ji ve všech PC ve firmě vypínat.Děkuji předem.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Otázka položena 13.4.2018 16:07
106 views
0
Private answer

Asi si budete musit skočit do věštírny. Pokud máte přístup na internet (jakože máte), tak si zpracujte pod Google Docs, případně Microsoft Office Online formulář, jehož výsledky se zapisují do tabulky a nemusíte pak řešit ještě luštění odpovědí.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Anonymous
Odpověděl 16.4.2018 11:06
0
Private answer

Dobrý den, takhle je těžké rozpoznat problém. Každopádně ujistil bych se, že ti, kteří s Excelem pracují a nevidí zaškrtávátka a stejně tak i vy, máte v Excelu povolená makra. Tedy Developer / Zabezpečení maker a zaškrtnout poslední, nedoporučenou, možnost Povolit všechna makra…

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 18.4.2018 10:35

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]