Answer Question
0
0

Dobrý den,
potřebuji si vytvořit "hlídacího psa" na porovnání správnosti etiket k výrobku vyexportovaných dat z firemní databáze. Pomocí vzorců si exportovaná *.csv data překlápím do další tabulky. Potřebuji, aby mi excel zkontroloval správnou etiketu k výrobku, nicméně excel v mé tabulce porovnává vzorec, nikoli text v buňce v případě podmínečného formátování. V 1. sloupci mé tabulky mám výrobky a ve 2. sloupci etikety (to jsou data překlopená pomocí vzorců). Do další buňky jsem si zkusil napsat jednoduchý vzoreček pro kontrolu správnosti, ale nevím, jak do vzorce zadat další výrobky.

Např.: Mám etiketu ETIKETA 25, která patří k výrobku VÝROBEK 200. Může se stát, že v systému je chybně zadaná etiketa ETIKETA 24. Pro ověření jsem si napsal následující vzorec:

=KDYŽ(A(BU2="ETIKETA 25";(J2="VÝROBEK 200"));"SPRÁVNÁ";"ŠPATNÁ")

Vzorec funguje bez problému, ale pokud začnu přidávat další výrobky, tak to vše vyhodnotí jako špatnou etiketu i v případě správně zadané etikety.

pokus o přidání dalších výrobků:
=KDYŽ(A(BU2="ETIKETA 25";(J2="VÝROBEK 200");A(BU2="ETIKETA 25";(J2="VÝROBEK 300");A(BU2="ETIKETA 24";(J2="VÝROBEK 400"))));"SPRÁVNÁ";"ŠPATNÁ")

Poradil by mi tady někdo prosím, jak vzorec správně napsat, případně použít jiný?

Předem velice děkuji a přeji pěkný den.
J.H.

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Jirka
Otázka položena 20.1.2023 13:23
10 views

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]