Answer Question
0
0

Dobrý den, chtěl bych poprosit o pomoct s kopírováním určitých buněk včetně transpozice.

Jsou dva různé sešity. Zdrojový: protocol_sw_1x Cílový: report

Cíl: ze zdrojového sešitu "protocol_sw_1x" se mají vybrat všechny očíslované testy ze sloupce "A" (např: test_102, test_200, atd.) a zkopírovat od nich výsledek ze sloupce "D"do cílového sešitu "report" kde je už seznam všech testů.

Zdrojový sešit "protocol_sw_1x" má pro každý test 5 výsledků ale všechny jsou pod sebou v jednom sloupci. Cílový sešit má ve sloupci "A" taky název testu, ale výsledky se zapisují vedle sebe jednoho řádku do sloupců "C, D,E,F,G"

K tomu aby proběhlo kopírování výsledků bych chtěl použít tlačítko "Generate" které má přiřazené makro. V tom makru jde o to, že po kliknutí na tlačítko "Generate" se otevře okno, kde vyberu zdrojový sešit "protocol_sw_1x" a on mi z něj vztáhne výsledek. Já jsem tam nacpal jen jednu buňku.

Problém je takový, že to neumím správně napsat:

Vyhledej všechny testy co jsou napsané ve zdrojovém sešitu a vytáhni od nich "result" a nakopíruj ho do cílového sešitu "report" ke stejně nazvaným testům

Testy ve zdrojovém sešitu se pokaždé mění a jsou zpřeházené zatímco v cílovém sešitu se pozice ani obsah nemění tam je komplet seznam.

Díky moc za jakoukoliv pomoc.

příklady jsou zde: https://uloz.to/!Cr8p8eTurouO/excel-test-zip

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal Raduna
Otázka položena 5.4.2018 13:36
103 views
0
Private answer

Makro, projití záznamů buď ručně/filtrem/SpecialCells, případně databázovým dotazem a transpozice je odpověď na druhou část (databázový dotaz pod VBA vrací převrácené pole, takže transpozice by mohla odpadnout).

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal xlnc
Odpověděl 6.4.2018 8:51
0
Private answer

Nerozumím celému zadání, ale transpozice ze řádků na sloupce je i v Power Query jako standardní fce, takže to by také mohlo být řešením…

Marked as spam
Avatar uživatele Odeslal (Otázky: 1, Odpovědi: 340)
Odpověděl 6.4.2018 10:44

Odešlete svou odpověď

Attach YouTube/Vimeo clip putting the URL in brackets: [https://youtu.be/Zkdf3kaso]